Prečo sa mačka pletie pod nohy

31.03.2013 19:33

"Priťahuje nás vaša silná energia." - odpovedá na otázku mačka pani Mattelonovej v knihe Hovory s kočkou. A pokračuje:

"Niekedy považujeme vaše pohybujúce sa nohy za korisť, inokedy za predátora. Občas nás zaujme silný pohyb energie, keď s nejakým zámerom kráčate po miestnosti. Ak sa ponáhľate, vtiahnete nás do svojho energetického poľa."

Moja poznámka: Osobitne intenzívne sa pletú pod nohy vtedy, ak vycítia, že ten zámer sa týka priamo ich:-) Keď vykročím do kuchyne s úmyslom podávať večeru, tak okamžite opustia svoje obľúbené miesta a hrnú sa do kuchyne so mnou. Nuž a sem tam sa o seba potkneme.

Zámer mačka vycíti aj vtedy, keď sa to týka menej príjemných vecí. Ak sa chcem napríklad dostať k veterinárke v dohodnutú hodinu, musím sa úplne uvoľniť, spomaliť a vyčistiť mozog od akejkoľvek myšlienky týkajúcej sa úmyslu zobrať konkrétnu mačku, zatvoriť ju do prepravky a odniesť preč z bezpečia domova. Mimoriadne náročné je to pri opakovaných návštevách, keď si mačka spojí okolnosti a následné činy a preventívne sa z bytu dematerializuje. Nuž alebo aspoň schová a uniká tak, že som nútená volať veterinárke, že budem meškať alebo neviem, či vôbec prídem.  Nie všetky sú také, ale Miška a Bojko sú exemplárne prípady:-)


 

 

Kontakt

Helena Jakubčíková dona Sandtnera 13
Pezinok
helacat@gmail.com