Mačací bozk

24.03.2013 22:29

Mačka pomaly otvára a priviera oči, keď sa díva na svojho človeka. Čo si tak myslí? Kate Solisti-Mattelonová sa to mačiek spýtala a dostala takúto odpoveď:

"Keď sa na vás dívame a pomaly zatvárame a otvárame oči, dávame vám najavo, že je nám s vami dobre, a ceníme si vašu spoločnosť. Ak urobíte to isté, máme pocit, že nám hovoríte to isté. Keď otvárame a zatvárame oči akoby v sne, posielame vám vlastne vzdušný bozk. Skutočný bozkom, ktorým vyjadrujeme ako vás máme radi, je keď vás umývame jazykom."

 

Milé, že? Najnovšie takto nadväzujem kontakt s mačičkou Gabrielle. Gabrielle mi nedovolí, aby som sa jej dotýkala. Skúšala som všeličo, ale hra na mačací bozk sa zdá byť účinná. Keď Gabrielle drieme na plošine nového škrabadla, ktoré je vo výške mojej hlavy, priblížim sa s prižmúrenými očami s rukami za chrbtom.   Krásne je, keď sa ona sama priblíži a svojim nosíkom sa dotkne môjho nosa. Potom akoby si uvedomila dôvernosť chvíle. Zarazí sa a odtiahne. V strehu sa mi pozerá do očí podozrievavým pohľadom, ale neutečie. Nechám je na pokoji, keď vidím, že moju snahu už považuje za prekročenie "dobrých mravov":-)

 


 

 

Kontakt

Helena Jakubčíková dona Sandtnera 13
Pezinok
helacat@gmail.com