Výchova

Mačka je tvor samostatný, ktorý viem presne čo chce a robí všetko preto, aby to dosiahla. Keď s ňou žijeme v spoločnej domácnosti, musí aj ona urobiť pár kompromisov. Neurobí tak samozrejme sama z vlastného popudu. Snažíme sa ju tak trochu vmanévrovať do situácie, že akceptuje pravidlá a obmedzenia, ktoré jej chceme vnútiť.

U mačky platí jedno zlaté pravidlo. Či ich je nebodaj viac? Tak zatiaľ toto jedno "Ak mačke raz niečo dovolíte, tak to už bude vždy považovať za svoje neodškriepiteľné právo."

A tak, ak nechcete od chlpáčika, aby vám vrnel do uška v posteli, tak ho do tej postele nesmiete pustiť. Nie, ani na chvíľu. Ak povolíte, tak ho tam máte každú noc. Ak pravda nenajde niečo vzrušujúcejšieho:-)

Správne vychovaná mačka

14.08.2016 12:16
  John C. Wright „Úplnou katastrofou je, keď mačku trestáme a úplným zločinom, ak je ten trest fyzický.“ Zločin a trest pána Dostojevského som nikdy nečítala, ale intuitívne viem, že trest nie je výchovné riešenie. Áno, môže zastaviť potrestaného v jeho činnosti. Dovolím...
20.07.2011 13:41
Z času na čas je možno vidieť voľne sa pohybujúcu mačku s obojkom. Niekedy je možné vidieť mačku venčenú na postroji ako psíka. Takže to naozaj nie je len výmysel rôznych publikácií zameraných na správny chov mačky.   Aj moje prvé dve mačky vedeli nosiť postroj. Je pravda, že druhý kocúrik...
Záznamy: 1 - 2 zo 2


 

 

Kontakt

Helena Jakubčíková dona Sandtnera 13
Pezinok
helacat@gmail.com